Отборът на Астън Вила е първият финалист в турнира в Карлинг Къп. В полуфинален мач реванш, Стилиян Петров и компания се наложиха с 6:4 над Блекбърн. Така с общ резултат 7:4 бирмингамци ще спорят за трофея. Двата отбора предложиха едно страхотно голово шоу, което премина през множество обрати. Цял мач за тима на Вила игра българският национал Стилиян Петров.

Блекбърн започна ударно мача и в средата на първото полувреме водеше с 2:0. Точен за гостите и в двата случая бе Калинич (10', 26'). Точно след половина час игра Уорнък върна един гол, с което и надеждите на Астън Вила. В самия край на полувремето защитникът Самба получи червен картон, а Астън Вила право да изпълни дузпа. Точен от бялата точка за 2:2 бе Джеймс Милнър.

Бирмингамци започнаха фантастично втората част и чрез Агбонлахор в 58-ата минута направиха пълен обрат в резултата. От тук до края на мача бе ясно, че домакините трудно ще изтърват мача. В 53-ата минута Н'Зонзи си отбеляза автогол, след като засече в собствената си врата центриране от корнер. До края на мача време да се разпишат намериха Агбонлахор, Хески и Иънг за Астън Вила, както и Олсон и Емертън за Блекбър.

Съперникът на Вила на финала ще бъде определен от сблъсъка между Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.