Отборът на Стилиян Петров - Астън Вила завърши 1:1 при домакинството си на Уест Хям и пропусна да се доближи до Арсенал в битказа за място в Шампионската лига. Тимът на мениджъра Мартин О'Нийл изостава на 7 точки от "артилеристите", които имат и мач по-малко. Емил Хески се разписа за домакините в 11-ата минута, но с попадение на Диего Тристан пет минути преди края на двубоя "чуковете" си тръгнаха с точката.

Двубоят бе под №100 за Стилиян Петров с екипа на бирмингамци. Двубоят е осми поред без победа за Вила и тимът продължава свободното си падане и е на път да загуби и 5-ото място в класирането.

Още в първата си по-сериозна атака домакините стигнаха до гол. Милнър центрира в полето на Уест Хям и там Хески засече подаването за 1:0. Попадението е едва 2-о за нападателя с екипа на Астън Вила. След гола играта бе равностойна, като в самия край на мача гостите ликуваха. Кийрън Дайър стреля, при което топката бе избита от бранител и попадна в Диего Тристан. Испанският нападател не сгреши и изравни резултата - 1:1.

В друг мач Стоук Сити спечели изключително важни три точки. На своя стадион "Британия Стейдиъм" Скоук надви с минималното 1:0 срещу Блекбърн. Единственото попадение в двубоя реализира Лиъм Лоурънс в 75-ата минута на двубоя.