Астън Вила стигна до драматично равенство 2:2 с УБА, с което надеждите на отбора на Сам Алардайс за оцеляване във Висшата лига стават все по-малки.

През първото полувреме  Ел-Гази в деветата минута доведе Вила от дузпа, а Матеуш Перейра  изравни за 1:1 в 23-ата минута. УБА успя да поведе в 47-ата минута с автогол на Мингс, но Дейвис изравни за 2:2 в 92-ата минута.

Манчестър Сити спечели Купата на лигата на Англия след пестелива победа над Тотнъм

"Гражданите" спечелиха първия си трофей този сезон

Въпреки, че все още не е официално част от Чемпиъншип, УБА остава на предпоследна позиция с 25 точки, 9 зад Брайтън, само пет кръга преди края на шампионата. Вила, от друга страна, е на 11-то място с 45 точки.