Астън Вила и Тотнъм не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в мача си от 14-ия кръг на английската Висша лига. Цял мач в състава на бирмингамци игра българският национал Стилиян Петров. Домакините направиха силно първо полувреме и се оттеглиха на почивка при аванс от един гол. Гейбриъл Агбонлахор бе точен в 10-ата минута, когато се възползва от колективна грешка в защитата на лондончани.

След почивката гостите от Тотнъм бяха по-добрият отбор на терена. Нико Крънчар и Джърмейн Дефоу бяха близо до изравнителен гол, но Фридел се справи с ударите им. Гол на нападателя пък справедливо бе отменен заради игра с ръка. В 76-ата минута логичното се случи и Тотнъм изравни. Капитанът на "шпорите" Майкъл Доусън се разписа със страхотен удар с десния крак и донесе точката на своя тим. Малко по-късно шанс за втори гол се откри и пред Дефоу, но и този път нападателят не успя да се разпише. В крайна сметка мачът очаквано завърши без победител.

АСТЪН ВИЛА - ТОТНЪМ 1:1

1:0 Агбонлахор (10')
1:1 Доусън (76')

АСТЪН ВИЛА: Фридъл, Йънг, Бейе, Куелар, Дън, Милнър, Петров (к), Рио-Коукър (71' Сидуел), Йънг, Агбонлахор, Карю (75' Хески)

ТОТНЪМ: Гомеш, Чорлука, Доусън, Басонг, Асуе-Екото, Ленън, Хъдълстоун, Паласиос (66' Джинъс), Дефоу, Кранчар (78' Кийн), Крауч