С попадение на Крис Сътън в 42-ата минута Астън Вила победи с 1:0 като гост Евъртън в мач от 12-ия кръг на английската Висша лига.

Стилиян Петров започна в титулярния състав на Астън Вила и игра цял мач. Българинът отправи шест удара към вратата на "карамелите". Доскорошният капитан на националния тим бе близо до попадение най-напред в самия край на първото полувреме, а след това и в  77-ата минута, но ударите му бяха спасени от вратаря на домакините Тим Хауърд.

С петата си победа от началото на сезона Астън Вила има актив от 21 точки, като дели трето място с Болтън.

На "Джей Джей Би Стедиъм" Уигън на Светослав Тодоров победи с 3:2 Чарлтън на Радостин Кишишев с 3:2.

Тодоров не бе в групата на Уигън за мача, а Кишишев влезе в игра за Чарлтън в 75-ата минута на мястото на Диавара, но не се запомни с нищо.

Маккълък в 15-ата и Камара в 41-ата минута доведоха резултата до 2:0 за Уигън, а след автогол на Де Зеув в 52-ата минута тимът на Чарлтън се върна в мача.

Мат Джаксън в 78-ата минута направи 3:1 за домакините, а Маркъс Бент в 90-ата оформи крайното 3:2.

За тима на Чарлтън това бе осма загуба от началото на сезона, като отбора остава на последното място в класирането.

Шампионът Челси нямаше проблеми срещу гостуващия Уотфорд, като победи с 4:0. С хеттрик за лондончани, при деветата победа на отбора от началото на сезона във Висшата лига, се отличи Дидие Дрогба, който бе точен в 27-ата, 36-ата и 69-ата минута. Едно попадение добави Андрий Шевченко, който вкара в 52-ата минута на двубоя.

Четвърта победа за сезона постигна Мидълзбро, след като в домакинския си мач срещу Уест Хем се наложи с 1:0. Единственото попадение в мача бе на италианеца Масимо Макароне в 74-ата минута.

Портсмут направи 1:1 у дома с Фулъм, а Шефилд Юнайтед завърши 2:2 на своя стадион срещу Болтън.