Стоук Сити шокира Арсенал в мача между двата тима от 2-ия кръг на Висшата лига.

Домакините се наложиха с минималното 1:0 над гостуващия гранд, като единственият гол в мача бе дело на бившия футболист на Реал (Мадрид) и Пари Сен Жермен - Хесе Родригес.

Това бе първото поражение за столичани за сезона, като в предишния си двубой те се наложиха над Лестър с драматичното 4:3.

Именно този успех показа, че в Северен Лондон не всичко е розово, най-вече по отношение на защитата и срещу Стоук феновете отново нямаха причина да бъдат спокойни.

Лондончани спечелиха с 4:1 последната си визита на "грънчарите" през пролетта, но това бе първият им успех след 6 поредни гостувания без триумф.

Грънчарите тръгнаха със загуба от Евертън, но пък привлякоха Хесе под наем от ПСЖ и той направи запомнящ се дебют.

Арсенал и Лестър спряха тока на Острова още в първия мач от новия сезон!

Арсенал и Лестър спряха тока на Острова още в първия мач от новия сезон! (ВИДЕО+ГАЛЕРИЯ)

Уникален сблъсък, 7 гола и всичко останало, което прави тази игра велика

Родригес се разписа две минути след старта на второто полувреме, като въпреки неистовите опити на лондончани да променят развоя на срещата, до нова корекция в резултата така и не се стигна.

Така Арсенал бе сразен, а Хесе дебютира по възможно най-добрия начин в английската Висша лига.