Арсенал не успя да преминe третия кръг на ФА Къп. Лондончани отпаднаха от Нотингам Форест след загуба с 0:1 като гост. В четвъртия кръг "горските" ще играят срещу Лестър.

Арсенал игра в Нотингам с респектиращ отбор, но не успя в намерението си да се класира за четвъртия кръг.

"Артилеристите" бяха по-добрият отбор на терена, но не реализираха попаденията си.

Арсенал е фаворит за подписа на топ голмайстора на Фиорентина

Артета ще е доволен

В 83-ата минута домакините отнеха в средата на терена, макар че имаше игра с ръка на Джонсън, която реферът не видя.

Джонсън подаде на Йейтс, който отдясно достави отлична топка пред вратата, където резервата Люис Грабън засече в мрежата за 1:0.

В последните 26 години лондончани имат едва едно друго отпадане толкова рано в надпреварата, като и през 2018-а техен палач също бе Нотингам Форест.

Нотингам - Арсенал 1:0

1:0 Грабън 83

Нотингам: Самба, Уоръл, Кук, Маккена, Спенс, Йейтс, Гарнър, Колбак, Джонсън, Дейвис (68 Грабън), Цинкернагел (75 Кафу)

Арсенал: Лено, Соареш (91 Колашинац), Уайт, Холдинг, Тавареш (35 Тиърни), Самби Локонга, Патино (69 Лаказет), Сака, Йодегор, Мартинели, Нкетиа