Арсенал отстъпи пред Кристъл Палас в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Емиратс" в Лондон приключи с успех за гостуващия тим.

Палас спечели с драматичното 3:2, с попадения на Бентеке, Заха и МакАртър.

Арсенал продължава да е в битката за Топ 4 във Висшата лига, но днешното поражение постави нова въпросителна пред състава на Унай Емери.

"Артилеристите" не са убедителни далеч от дома, но на "Емиратс" са изключително солидни, като преди мача днес имаха 8 поредни победи във всички турнири. Този път тенденцията беше неочаквано нарушена.

"Орлите" пък на практика са спасени, след като имат 42 точки и в тези мачове изобщо не трябва да бъдат подценяване, въпреки че в последните си 9 срещи от шампионата неизменно редуват победи със загуби.

Снимка 419421

Източник: Twitter

Първият мач между съперниците за кампанията завърши 2:2 и отново бе много напрегнат. След като и сега Палас избегна поражението, тимът записа "дубъл" срещу Арсенал без загуба за първи път от сезон 1979-80.

След асистенция на Миливойевич, Кристиан Бентеке откри резултата след 17 минути игра на "Емиратс". Бившият футболист на Ливърпул можеше да се разпише още веднъж преди почивката, но шансът не бе на негова страна.

Две минути след паузата пък Йозил върна тима си в мача с попадение за 1:1.

Снимка 419422

Бентеке продължи да бъде сериозна заплаха за защитата на домакините, като в 61-ата минута асистира на Заха за 1:2, връщайки напрежението в редиците на "артилеристите".

Осем минути по-късно МакАртър покачи на 1:3, но малко по-късно Обамеянг отбеляза редовния си гол за Арсенал. Той обаче бе и последният в мача.

Така Арсенал остава на четвъртата позиция в класирането, но има 66 точки на сметката си - колкото има петият Челси и само с две повече от шестия Манчестър Юнайтед.