Арсенал постигна победа в голямото дерби на деветия кръг във Висшата лига на Англия, след като победи Манчестър Сити с 3:0 като гост. "Топчиите" бяха по-добрият тим през цялото времетраене на срещата и закономерно спечелиха. Победата за тима на Арсен Венгер можеше да е и още по-голяма, тъй като капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас допусна лукса да пропусне дузпа още през първото полувреме.

Срещата започна повече от добре, след като още в 4-ата минута Боята бе изгонен за директен червен картон. Той фаулира откъскващия се сам срещу вратаря Шамак и закономерно бе изгонен. Арсенал се възползва от това по най-добрия начин и поведе в 20-ата минута. Насри направи страхотно двойно подаване с Аршавин и вкара за 1:0.

В следващите минути Сити вдигна темпото и чрез Тевес и Давид Силва имаше шансове за гол, но така и не вкараха. Вместо това в 39-ата минута Компани фаулира в наказателното поле Фабрегас и последва дузпа. Капитанът на Арсенал обаче я пропусна, след като невероятно спасяване направи Джо Харт. Така първото полувреме завърши при резултат 0:1.

В началото на втората част Сити отново пробва да изостри играта, но без резултат. В 68-ата минута точка на спора сложи Сонг. Уейн Бридж пробва да блокира Фабрегас и Шамак, но не изчисти добре и халфът на Арсенал безпроблемно реализира за 2:0 в полза на отбора си. В 88-ата пък Насри подаде отлично към Бендтнер, който оформи класическото изражение на успеха.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - АРСЕНАЛ 0:3
0:1 Насри (20)