Девет години стигат! Арсенал спечели първия си трофей от 2005 насам, триумфирайки във ФА Къп. „Артилеристите" победиха с 3:2 Хъл Сити след продължения. Финалът на „Уембли" бе много драматичен и за двата отбора.
„Тигрите" успяха да изненадат лондончани с 2:0 още до 8-ата минута, което шокира тотално възпитаниците на Арсен Венгер. Все пак „топчиите" се вдигнаха и оказаха мощен натиск. Играчите на Арсенал направиха куп пропусни, а реферът спести три дузпи в тяхна полза.
Срещата започна кошмарно за Арсенал. Още в 4-ата минута Хъл успя да вкара след изпълнение на корнер, при който Хъдълстоун се опита да стреля, ударът му стигна до Джеймс Честър, който подложи край и изненада Фабиански за 0:1.
"Артилеристите" изглеждаха повече от шокирани и трудно успяваха да си подадат повече от няколко верни паса.
В 8-ата минута кошмарът за Арсенал изглеждаше пълен. След центриране Брус стреля с глава, топката срещна гредата, а Дейвис успя да засече за 2:0. Осем минути по-късно лондончани успяха да изравнят чрез Санти Касорла, който изпълни чудесен пряк свободен удар. След попадението, „артилеристите" оказаха лек натиск, който обаче така и не даваше резултат. 
След почивката Арсенал упорито търсеше изравнителен гол. В 58-ата минута Арсенал имаше основателни претенции за дузпа след като Фъдълстоун фаулира Жиру, но реферът не видя нарушение.
Шест минути по-късно съдията отново си затвори очите за игра с ръка на Ливърмор, заради което лондончани трябваше да получат единадесетметров наказателен удар. Малко по-късно реферът спести трета дузпа в полза на Арсенал след като Касорла навлезе в наказателното поле и Дейвис го посече.
В 79-ата минута Гибс можеше да се превърне в герой за тима си, но се отличи с непростим пропуск, оставайки непокрит на около 7-8 метра, но стреля над вратата. В 90-ата минута влезлият на смяна Саного направи нов пропуск след като стреля в аут от границите на наказателното поле. Така се стигна и до продължения.
В 3-ата минута от тях Жиру заби греда. „Артилеристите" продължиха да натискат и изпуснаха нови чисти положения. Арсен Венгер предприе две смени преди направи две смени преди началото на второто продължение. Месут Йозил напусна за сметка на Уилшър, а Росицки замени Касорла.
В 109-ата минута заветното попадение за Арсенал падна. До него се стигна след чудесно взаимодействие между Саного и Жиру. Французинът пусна отличен пас с пета към връхлитащия Аарън Рамзи, който хвърли в екстаз феновете на тима.
В последните минути Хъл беше много близо до изравняване след като Мертезакер изпусна Алуко, който напредна и стреля, но топката се търкулна успоредно на голлинията.
Арсенал - Хъл Сити
0:1 Честър 3
0:2 Дейвис 8
1:2 Касорла 17
2:2 Косчелни 71
3:2 Рамзи 108
Арсенал: Фабиански, Гибс, Мертезакер, Косчелни, Саня, Артета, Рамзи, Йозил (105 Уилшър), Касорла (105 Росицки), Подолски (61 Саного), Жиру
Хъл Сити: Макгрегър, Честър, Брус (66 Макшейн), Дейвис, Елмохамади, Росиниър (102 Бойд), Ливърмор, Хъдълстоун, Мейлър, Куин (75 Алуко), Фрайът
Kaishkov85
на 17.05.2014 в 17:06:16 #28Регистриран на: 11.09.2006, 15:04 29. DOCSPACE | 17.05.2014 20:02 Просто нашите са нервни и не могат да си намерят обичайната игра. Видимо притеснение има. Особено и след такова начало на мача съвсем се сковаха. Но има достатъчно време още. Значи ако паднем Венгер си тръгва, ако бием вземаме купа, общо взето уин-уин сичуейшън се очертава --------------------- Гудфела, Това е добре дето го казваш , ама някак не ми се вярва сам да пусне тъй лесно мазния кокал.Кой друг луд би му давал 10 млн ойро заплата на година за пълно безтитлие и игрова безидейност.А никъде другаде феновете не биха го търпяли толкова дълго.Във всеки нормален европейски гранд с някакви амбиции след 3-тия резил и е вън! Такава свобода, такова доверие и такива пари - никой , никъде няма да му даде! Siglasen sim!
WaltherP99
на 17.05.2014 в 17:06:05 #27Тоя пък клошар
- Doc пикльо когато съм бил season ticket holder на Хайбъри ти си ходил прав под масата.
Ти от колко време гледаш Арсенал,че да даваш акъл??? Преди да дойде Венгер в Арсенал в един ДЪЛЪГ приод от време Арсенал беше СРЕДНЯК завършващ в средата на таблицата!
92-93 10-ти с 16 загуби
93-94 4-ти,но със СУПЕР смешен и грозен футбол-едвам вкарахме 50-тина гола за 42 мача.И да-предполагам не знаеш,че тогава отборите в лигата бяха 22.
94-95 -ХИПЕР ЖАЛЪК сезон,в който на теория имаше шанс да ИЗПАДНЕМ и завършихме на 3 точки от последния спасил се Астън Вила-само 17 загуби за сезона-17!!!! Малкия лъч светника беше спечелването на КНК на мача в Копенхаген с Парма-мач,който имах щаститето да гледам на живо.Парма беше МНОГО по-добри от нас в 90% от времето-гrеда на Томас Бролин в началото и сумати пропуски.След като падна гола на Алън Смит така ни нагънаха,че...Парма бяха страхотен отбор тогава-Дзола,Тино Асприля...хипер късмет беше победата,като великия Иън Райт не игра заради...контузия...това не го помня точно-май беше заради контузия. 
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 17:02:12 #26Просто нашите са нервни и не могат да си намерят обичайната игра. Видимо притеснение има. Особено и след такова начало на мача съвсем се сковаха. Но има достатъчно време още. Значи ако паднем Венгер си тръгва, ако бием вземаме купа, общо взето уин-уин сичуейшън се очертава --------------------- Гудфела, Това е добре дето го казваш , ама някак не ми се вярва сам да пусне тъй лесно мазния кокал.Кой друг луд би му давал 10 млн ойро заплата на година за пълно безтитлие и игрова безидейност.А никъде другаде феновете не биха го търпяли толкова дълго.Във всеки нормален европейски гранд с някакви амбиции след 3-тия резил и е вън! Такава свобода, такова доверие и такива пари - никой , никъде няма да му даде!
2014
на 17.05.2014 в 16:57:54 #25Колеги, по-спокойно, има още едно полувреме. Един бърз гол - този път за нас - в началото на полувремето, и после ще е по-лесно. За всички, които са против Венгер - вижте този линк, не толкова за днешния мач, а по принцип. http://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/10834549/FA-Cup-final-2014-Arsenal-must-ditch-beauty-for-the-beast.html Аз съм фен на Венгер по принцип, но сега смятам, че малко поне трябва да си промени методите, за да може отборът да постигне нещо.
Goodfella
на 17.05.2014 в 16:57:25 #24И пак са по-добри от Арсенал! Смятай каква трагедия сме! ---- Просто нашите са нервни и не могат да си намерят обичайната игра. Видимо притеснение има. Особено и след такова начало на мача съвсем се сковаха. Но има достатъчно време още. Значи ако паднем Венгер си тръгва, ако бием вземаме купа, общо взето уин-уин сичуейшън се очертава.

DOCSPACE
на 17.05.2014 в 16:54:43 #23Хъл са на ниво Чемпиъншип --------------------- И пак са по-добри от Арсенал! Смятай каква трагедия сме!
streamer
на 17.05.2014 в 16:53:26 #22Весо Василев е станал егати тюлена
Goodfella
на 17.05.2014 в 16:53:16 #21Йозил и Рамзи слабички досега. Жиру колко топки пропиля и колко атаки съсипа... без коментар просто. Пълна мобилизация второто полувреме трябва и обръщаме, Хъл са на ниво Чемпиъншип.
1989
на 17.05.2014 в 16:52:34 #20Мачът се изясни. Хъл С. паркираха автобуса и ще опитват контраатаки. Не са и сънували да поведат с два гола. Още един гол за Арсенал и ще рухнат. Желателно е да падне до 50-55-та минута. Тогава ще бием в редовното време. Иначе ще се мъчим до края и или падаме, или сме на продължения. Айде топчии!
2+2
на 17.05.2014 в 16:51:03 #19колегата Валтер е добре да се насочи към гонки с кучета и мотокрос - тая игра не му е много ясна
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 16:40:35 #18Венгер не е най-добрия,но нека да напомня на глупаците,които го плюят непрекъснато-къде беше Арсенал преди да дойде Венгер? --------------- Къде е бил , мишок? По финалите на ЕКТ , един от най-титулуваните отбори в Англия, хегемон в Англия по времето на Греъм и отбор, от който всички имаха респект ...
WaltherP99
на 17.05.2014 в 16:37:18 #17Каква класа в отбор воден от треньори на Брус свинята и Пюлис??? Няма против когато те надиграва класен отбор,но гнусния начин на игра по който играе Хъл ми е супер неприятен-блъскане,ръгане,глуби нарушения,провокации,бавене на времето.Ако не изравним до към 60-65м ще е МНОГО тежко до края,защото 2-то футбол няма да се играе!
Goodfella
на 17.05.2014 в 16:32:40 #16Ще ги обърнем тия, сигурен съм. Вкараха два калитарски гола, но нямат достатъчно класа.
1989
на 17.05.2014 в 16:31:10 #15Нагряхме ги! Ако продължим с натиска ще изравним до почивката.
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 16:28:24 #14Ако очертаващият се пореден резил намаже ските на френския паляк, ще стисна зъби и ще го преглътна, като знам че ще е за доброто на клуба. А и за близо 10 години вече свикнах да гледам какви ли не унижения , на които шушумигата подложи любимия ми отбор.Като проклятие е!
WaltherP99
на 17.05.2014 в 16:26:13 #13Венгер не е най-добрия,но нека да напомня на глупаците,които го плюят непрекъснато-къде беше Арсенал преди да дойде Венгер?
WaltherP99
на 17.05.2014 в 16:22:46 #12Тия клошари почнаха да бавят играта от сега...
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 16:22:07 #11Така ще е, докато не бъде уволнен френския бездарник. Даже и треньорите на изпадащите имат повече тактически усет от него. ------------------- Дам, нямам търпение поредния разбирач да попита : "И като се махне Венгер, кой ще дойде , дето ще е по-добър от него"?! Ще ви кажа още сега, за да ви спестя излишния въпрос - АБСОЛЮТНО ВСЕКИ!
Goodfella
на 17.05.2014 в 16:21:18 #10Като гледам коментарите имам чувството, че повечето фенове на Арсенал в тоя форум искат да загубим. Стегнете се и подкрепяйте отбора си.
DOCSPACE
на 17.05.2014 в 16:18:49 #9Глутница разгонени тигри ненаситно къса парчета от провисналия шлифер на Кретен Венгер, в настървено очакване за пореден път да лъсне голото му дупе и страстно да го онодят