Aрсенал записа убедителна победа над Суонси. В мач от 21-ия кръг на Висшата лига, "артилеристите" се наложиха над "лебедите" с 4:0.

За успеха на лондончани в Южен Уелс  помогнаха и два нелепи автогола на домакините. Джак Корк (54) и Кайл Ноутън (67) се разписаха в собствената си врата, подпечатвайки победата на Арсенал. От тима на Арсен Венгер точни бяха Оливие Жиру и Алексис Санчес.

Така Арсенал се завърна в Топ 4 с актив от 44 точки. "Лебедите" пък остават в зоната на изпадащите с 15 пункта.

Днешната среща бе дебют за новия мендижър на Суонси - Пол Клемънт. Специалистът обаче едва ли ще помни с добро първия си мач, начело на тима.

Тежък удар за Арсенал - Касорла още дълго аут

Ще бъде извън терените за поне още 10 седмици

Резултатът днес бе открит в 37-ата минута, когато Санчес центрира към Йозил, който не нанесе добър удар с глава, а Моусън не успя да изчисти и Жиру се разписа от близка дистанция за 1:0. След попадението, нападателят поиска смяна заради травма, но в крайната сметка остана на терена до срещата на втората част. Минута преди края на първата част, домакините претендираха за дузпа, след като Ки падна в наказателното поле, но получи жълт картон за симулация.

В 54-ата минута Джак Корк си вкара автогол, след като топката рикошира в неговия крак при удар на Алекс Айоби.

Венгер потвърди: Месут Йозил се завръща

Арсенал няма интерес към Андреа Белоти

13 минути по-късно Кайл Ноутън също заби топката в собствената си врата след като се опита да пресече центриране на Айоби.

В 73-ата минута Алексис Санчес засече центриране на Алекс Окслейд-Чембърлейн и реши всичко в мача, вкарвайки за 4:0.

В друг мач от кръга, Уест Хям разби у дома Кристъл Палас с класиката 3:0. През първата част съперниците не успяха да си вкарат гол, но след почивката "чуковете" удариха на три пъти "орлите" с голове на Софиан Фегули (68), Анди Каръл (79) и Мануел Ланцини (86).

Хъл Сити също записа убедителна домакинска победа с 3:1 срещу Борнемут и се отлепи от дъното. "Черешките" изнанедващо поведоха с гол на Джуниър Станислас (3-дузпа), но Абел Ернандес (32, 50) направи пълен обрат след асистенции на Робърстън и Снодграс.