Арсенал и Тотнъм оправдаха очакванията и направиха зрелищно 2:2 в дербито на Северен Лондон от 6-ия кръг на Висшата лига. Домакините поведоха след автогол на Кристиан Ромеро в 26-ата минута, но в 42-рата капитанът на "шпорите" Хюн-Мин Сон изравни, като при резултат 1:1 завърши и първото полувреме.

Попадение на Букайо Сака от дузпа в 54-тата върна преднината на "артилеристите", но в ответната атака Сон възстанови равенството с второто си попадение. Докрая на мача нови попадения не паднаха и двата отбора си разделиха точките.

Ливърпул - Уест Хем 3:1 в мач от Висшата лига

Силен Ливърпул се справи и с Уест Хем

Шеста поредна победа

След това равенство и двата състава имат актив от 14 точки, като бяха изреварени в класирането от тимовете на Ливърпул и Брайтън, който спечелиха своите мачове и заеха съответно втората и третата позиция с 16 и 15 пункта.