Днешният следобед отново ще бъде доста тъжен за всички фенове на Ливърпул. Преди минути,  „мърсисайдци" инкасираха своята втора загуба за сезона, отстъпвайки с 0:2 при домакинството си на Арсенал.

Гостите от Лондон спечелиха днешното дерби във Висшата лига напълно заслужено, демонстрирайки  красив и атакуващ футбол, който остана неразгадаем за несигурния и слаб в отбрана тим  на Брендън Роджърс.

В герои за „топчиите" се превърнаха две от новите им попълнения: Лукас Подолски и Санти Касорла, които чрез красивите си попадения, донесоха първа победа за „артилеристите" за този кампания.

Така за втора поредна година, момчетата на Арсен Венгер триумфираха на „Анфийлд", с което демонстрират лекотата и спокойствието, с  което лондончани играят срещу колегите си от Ливърпул.

Дербито между двата английски гранда започна с по-активна игра на домакините от Ливърпул. Официален дебют с екипа на „мърсисайдци" направи и Нури Шахин, който зае обичайната си позиция в центъра на терена.

Подкрепяни от пълните трибуни на „Анфийлд",  възпитаниците на Брендън Роджърс се опитаха да натиснат съперника още от първия съдийски сигнал на Хауърд Уеб, като първите опасности пред Вито Маноне не закъсняха. С изстрели се отчетоха нападателите Фабио Борини и Луис Суарес, но те така и не затрудниха резервния италиански страж на „топчиите".

С течение на времето, гостите от Арсенал изравниха играта на терена, като след 25-ата минута, момчетата на Арсен Венгер бяха тези, които бяха пълновластни господари  в средата на терена. Домакините от Ливърпул бяха припряни и грешаха елементарно.

Така се стигна до 31-ата минута, когато  грешен пас на Стивън Джерард към Луис Суарес попадна в Лукас Подолски, който комбинира със Санти Касорла. Испанецът върна жеста и го изведе на чудесна позиция очи в очи срещу Рейна и за национала на Германия не остана нищо друго освен да  отбележи за 0:1.

Домакините от Ливърпул опитаха да обърнат неприятния развой на тази среща, но въпреки активната игра на младия Рахим Стърлинг, играта на целия отбор на вървеше, което бе пагубно за опасните голови положения пред Маноне.

В самия край на тази част, Оливие Жиру бе много близо да удвои преднината за своите,но французинът направи поредния си пропуск с екипа на „артилеристите".

Възпитаниците на Арсен Венгер започнаха второто полувреме много агресивно, с което изненадаха своите объркани съперници, които нямаха отговор за това, как да спрат страхотния в днешната среща Санти Касорла.

Домакините бяха на път да инкасират втори гол в 52-ата минута, когато включване на Кийрън Гибс завърши с негов диагонален изстрел, но Пепе Рейна бе на мястото си и отрази опасността.

Последваха няколко беззъби атаки на Ливърпул, като домакините имаха претенции за дузпа в 55-ата минута, но Хауърд Уеб бе безмълвен.

Гостите от Арсенал продължаваха със своята комбинативна и опасна игра и напълно заслужено наказаха разсеяната защита на Ливърпул за втори път. Голмайстор бе най-добрият играч на терена Санти Касорла, който превърна в гол чудесна негова комбинация с Лукас Подолски. Голяма вина за попадението имаше и Пепе Рейна, който не се намеси по най-добрия начин при удара на колегата му от испанския национален отбор.

До края на срещата играчите на Ливърпул се хвърлиха на отчаян щурм, който обаче не доведе до нищо повече, освен няколко опасни удари на резервата Шелви и Стивън Джерард. Вито Маноне обаче бе безпогрешен и запази мрежата на „топчиите" суха при първата им победа за сезона.

ЛИВЪРПУЛ - АРСЕНАЛ 0:2

0:1 Подолски (31'), 0:2 Касрола (68')

СТАДИОН: „Анфийлд"

СЪДИЯ: Хауърд Уеб

ЛИВЪРПУЛ: Пепе Рейна, Хосе Енреике, Агер, Шкъртел, Джонсън, Алън,Джерърд, Шахин(Шелви-66'), Стърлинг, Суарес, Борини(Даунинг-54')

АРСЕНАЛ: Маноние, Дженкинсън, Мертезакер, Вермаелен(Кошчелни-90'), Гибс, Диаби, Касорла, Артета, Подолски(Андре Сантос-82'), Жиру, Окслейд- Чембърлейн(Рамзи-73')