Тимът на Арсенал се разправи с гостуващия Чарлтън в среща от 22-я кръг в английската Висша Лига. „Топчиите” се поздравиха с победа с 4:0, но това бе най-малкото, с което се отърва гостуващият тим, за който в 77-та минута в игра за 150-ти път в Премиършип се появи българският халф Радостин Кишишев.

Цялото първо полувреме премина под диктовката на „артилеристите”, за които завърналият се от контузия Тиери Анри не позволи на стража Карсън да скучае. Анри имаше прекрасна възможност да се разпише от пряк-свободен удар, но изстрелът му в десния горен ъгъл на вратата бе акробатично избит от вратаря на Чарлтън.

Все пак логичното се случи в 30-а минута, когато Робин ван Перси бе съборен в наказателното поле от Санкофа, след като холандецът се опита да довкара отбила се след силен шут в гредата топка. Реферът не се поколеба да отсъди 11-метров наказателен удар и да изгони извършителят на нарушението.

Капитанът Анри застана зад бялата точка и прати вратаря Карсън в обратния ъгъл с техничния си шут. Последваха нови атаки и пропуски за „топчиите”, но буквално в последните секунди преди края на първата част младият Хойт разигра двойно подаване в Анри и от малък ъгъл отбеляза първия си гол в Премиършип с екипа на Арсенал.

Ситуацията през втората част не само не се промени, като до края мача се игра не една врата – тази на гостите. Още в 53-та минута чехът Томаш Росицки можеше да вкара първото си попадение с червения екип във Висшата лига, но силният му и плътен удар от границата на наказателното поле срещна десния стълб зад Карсън.

След това за по-малко от минута нови две ситуации да отбележи втори гол се откриха пред Анри, който първо вкара топката в мрежата, но попадението му бе отменено заради насъществуваща засада, а после защитник успя да се хвърли в краката му и да спре пътя на влизащата във вратата топка.

Още в 63-та минута Росицки получи нова възможност, но след като излезе очи в очи с Карсън, вратарят успя да избие удара му с крак. До 75-та минута нападателите на наставника Арсен Венгер просто се надпреварваха да пропускат невероятни възможности за гол.

Четвърт час преди края обаче отново Анри навлезе мощно в наказателното поле на Чарлтън и бе задържан за фланелката, след което падна на земята. Съдията отново посочи бялата точка, но този път спести втория жълт картон за защитника.

Зад коженото кълбо застана холандецът Ван Перси, чийто силен шут с левия крак не остави шансове за Карсън. Веднага след третото попадение в игра за гостите се появи българинът Радостин Кищишев, но той не успя с нищо да помогне на съотборниците си. Въпреки това обаче Тинката записа своя мач №150 в аглийския елит.

Вторият гол на Робин ван Перси в последната 90-та минута бе и последното, случило се на терена. Холандецът получи чудесно топката в наказателното поле и с левия крак копна топката, която въпреки намесата на блестящия в този мач Карсън, се озова за четвърти път в мрежата му.

С този успех Арсенал се изкачи на четвъртата позиция във Висшата лига с актив от 39 точки, докато Чарлтън остава предпоследен със само 16 точки.

Стартовите състави на двата тима:

Арсенал: Леман, Хойт, Туре, Сендерос, Клиши, Хлеб, Фабрегас, Жилберто, Росицки, Анри, Ван Пърси

Чарлтън: Карсън, Санкофа, Ел Каркури, Диавара, Траоре, Ромедал, Хюз, Файе, Холанд, Амброуз, М. Бент