Арсенал изпълзя от дъното на класирането след победа като гост над Манчестър Юнайтед с 1:0. Това е първи успех за първенство за финалиста в Шампионската лига от началото на сезона.

Съдбата въртя "артилеристите" "на шиш" до 85-та минута, когато падна победният гол на Адебайор. В самото начало, в 11-та минута, Жилберто Силва пропусна дузпа за лондончани. Това е първи успех за Арсенал на "Олд Трафорд" за последните пет сезона.

След загубата на "червените дяволи" лидер неочаквано се оказа Портсмут, победил ден по-рано Чарлтън с 1:0 като гост.

Тотнъм направи нулево равенство като домакин на Фулъм в среща от петия кръг на английското футболно първенство във Висшата лига и е близо до зоната на изпадащите. Българският нападател Димитър Бербатов не игра в мача, тъй като се възстановява от контузия. Без него атаката на "шпорите" не успя да се справи със защитата на Фулъм.

Нюкасъл спечели втора победа от началото на сезона след 2:0 като гост на Уест Хем.

Резултати - 5 кръг
БЛЕКБЪРН - МАНЧЕСТЪР СИТИ 4:2
(1:0 Синклеър 18, 1:1 Бартън 38, 2:1 Педерсен 44, 2:2 Ойер 45-авт., 3:2 Маккарти 66, 4:2 Галахър 89)
ТОТНЪМ - ФУЛЪМ 0:0
УЕСТ ХЕМ - НЮКАСЪЛ 0:2

(0:1 Дъф 50, 0:2 Мартинс 75)
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АРСЕНАЛ 0:1
(0:1 Адебайор 85)