Отборът на Арсенал държи съдбата и мястото в Шампионската лига наесен в ръцете си. В мач от 37-ия кръг „топчиите" се наложиха с 4:1 над Уигън, като по този начин събраха на сметката си 70 точки и изместиха от четвъртата позиция отбора на Тотнъм.

Така решителен за Арсенал и мястото на тима в лигата на богатите ще се окаже последният кръг в неделя, когато „топчиите" ще гостуват на Нюкасъл Юнайтед.

В същото време симпатичният тим на Уигън официално напусна елита на английския футбол. Латикс се нуждаеха от успех тази вечер, за да съхранят надежди за оцеляване във Висшата лига. Загубата обаче означава, че от новия сезон Латикс ще играе в Чемпиъншип и... Лига Европа.

Тази вечер Уигън стана първият отбор в историята, който в рамките на един сезон печели ФА Къп и изпада от елита. Момчетата на Роберто Мартинес обаче далеч няма да са първите представители на Англия, които играят в Европа, въпреки, че са изпадали. Само преди година същия „подвиг" сториха и от Бирмингам, които спечелиха Карлинг Къп, а малко след това изпаднаха.

Отличен мач на „Емирейтс" изигра германецът Лукаш Подолски, който се отличи с два гола. Архитект на всички попадения за лондончани пък бе испанецът Санти Касорла. Иначе Уигън по никакъв начин не заслужаваха подобна тежка загуба, тъй като в големи епизоди от двубоя бяха по-добрият тим на терена. След почивката обаче момчетата на Венгер показаха изключителна успеваемост и в рамките на няколко минути убиха интригата.

Любопитно е да се отбележи, че Арсенал записа победа на датата 14-и май за първи път от 50 години насам.

АРСЕНАЛ - УИГЪН 4:1

1:0 Подолски (11')

1:1 Малоуни (45')

2:1 Уолкът (63')

3:1 Подолски (68')

4:1 Рамзи (71')

АРСЕНАЛ: Счезни, Саня, Мертезакер, Кошиелни, Гибс, Росицки (78' Росицки), Артета (90' Фермален), Уолкът, Рамзи, Касорла, Подолски (78' Окслейд-Чембърлейн)

УИГЪН: Робълс, Алкарас, Бойс, МакКарти, Малоуни (85' Енрикес), Гомес (64' Уотсън), МакМанамън (57' Ди Санто), МакАртър, Еспиноса, Шарнър, Коне