Английският гранд Арсенал успя да се справи по доста труден начин с госта си Саутхемптън в мач от 4-ия кръг на Висшата лига.

Двубоят на стадион „Емиратс“ завърши при резултат 2:1.

Попаденията за домакините реализираха Лоран Кошиелни и Санти Касорла, а точен за гостите беше... Петър Чех, пратил инцидентно топката в собствената си врата.

Снимка 252705

След първата си победа за сезона и подсилването на отбора в края на август, Арсенал излезе уверен за второто си домакинство за сезона срещу Саутхемптън и първите минути наистина бяха доста силни за тима.

Гостите от южния бряг пристигнаха на "Емиратс" без победа след първите си 3 мача, като в два от тях завършиха наравно. Освен това още поне месец ще бъдат без рекордната си покупка Софиан Буфал, който се възстановява от контузия.

Големият проблем пред Саутхемптън оставаше защитата, след като тимът вече в 15 поредни мача не бе запазвал суха мрежа. Така беше и днес.

Едва ли някой обаче беше очаквал мачът да започне с автогол, в полза на гостуващия състав.

Той бе реализиран в 18-ата минута, когато шут от свободен удар свари неподготвен вратаря на домакините Петър Чех, който на първо време изби топката, но след рикошет в гредата тя се удари в гърба му и влетя в мрежата за 0:1.

Незабавната реакция на Арсенал доведе до изравнителен гол на Кошиелни след около половин час игра.

Колкото и многобройни обаче да бяха акциите на "артилеристите" до края на срещата, ново попадение беше отбелязано едва в 4-ата минута на продължението, когато Касорла беше точен от бялата точка.

Така "светците" продължават да не са печелили в Северен Лондон от 1987-а година или във вече 22 поредни мача.