Отборът на Арсенал не срещна никакви проблеми при домакинството си на опашкаря Блекбърн. Момчетата на Арсен Венгер зарадваха максимално феновете на „Емирейтс" като унищожиха Роувърс със звучното 7:1. „Топчиите" контролираха мача през всичките 90 минути като ясно показаха превъзходството си над Блекбърн. Много добър мач за Арсенал изиграха младите Тио Уолкът и Алекс Окслейд-Чембърлейн, които бяха с основна заслуга за хеттрика на машината за голове Робин Ван Перси.

Първото полувреме започна по най-добрия начин за „артилеристите". Още във втората минута,  дежурният голмайстор Робин Ван Перси откри резултата след прекрасен пробив на Тио Уолкът. Следващите минути на мача бяха за Арсенал, но изненадващо в 32-рата минута гостите изравниха.

Норвежецът Мортен Гамст Педерсен използва специалитета си удар от пряк свободен удар, като остави безпомощен Войчех  Шчесни. Попадението стресна футболистите на Арсен Венгер и само за две минути „топчиите" нанизаха два нови гола.

Първо, Ван Перси с гол близнак в 38-мата минута даде аванс на Арсенал.Докато третото попадения за лондончани отбеляза младата надежда на тима Алекс Окслейд-Чембърлейн. Той се възползва от прекрасната асистенция на Ван Перси и безпроблемно направи 3:1. В края на полувремето ситуацията за гостите от Блекбърн стана плачевна, след като французинът Гаел Живе бе изгонен с директен  червен картон за брутално влизане с двата крака.

Второто полувреме спази традицията за ранен гол на Арсенал. При едно лошо изчистване след изпълнение на корнер, защитата на Блекбърн бе наказана с голов удар от Микаел Артета в 50-тата минута. Нещастията за „роувърс" обаче  продължиха.

В 54-тата минута един от най-добрите на терена Тио Уолкът се подигра със защитата на гостите , като след това асистира на младия Чембърлейн, който не сгреши и отбеляза втория си гол в срещата.

61-ата мин. бе времето, когато Робин Ван Перси реализира така търсения от него хеттрик след прецизно подаване на младия Коклен. От тук нататък на стадиона се възцари скуката, докато не дойде 93-тата минута. Тогава вездесъщият Тиери Анри, който влезе като резерва успя да се разпише в този голов фестивал като по този начин зарадва максимално феновете на Арсенал през  този съботен следобед.

С победата си днес Арсенал временно ще се настани на петата позиция с 40 точки и мач повече от конкурентите си Ливърпул и Нюкасъл. За Блекбърн това е поредна загуба, която доказва, че спасението през  тази година ще бъде истинско чудо за отбора воден от Стив Кийн.

АРСЕНАЛ - БЛЕКБЪРН 7:1

1:0 Ван Перси (2')  , 1:1 Педерсен (32') , 2:1 Ван Перси (38') , 3:1 Окслейд-Чембърлейн (40') 4:1 Артета (50') , 5:1 Окслейд-Чембърлейн (54') , 6:1 Ван Перси (61'), 7:1 Анри (90+3)

Червен Картон : Гаел Живе -Блекбърн (43')

АРСЕНАЛ: Шчесни, Вермаален, Кошчелни(67мин Саня), Мертезакер, Коклен, Артета, Сонг(72мин Бенаюн), Окслейд-Чембърлейн(67 мин Анри), Росицки, Уолкът, Ван Перси

БЛЕКБЪРН: Робинсън, Лоу (35мин Ор), Дан, Живе, Олсон, Н'Зонзи, Петрович, Хойлет, Дън (45мин Ханлей), Педерсен, Модест