Отборът на Арсенал продължава с отличното си представяне във Висшата лига. В първи мач от 9-ия кръг, момчетата на Арсен Венгер се наложиха с 2:0 като гост на опашкаря Кристал Палас.

След нулевото първо полувреме, „топчиите" откриха резултата в 47-ата минута чрез Микел Артета, който бе точен от дузпа. Нарушението бе отсъдено за груб фаул Гедуира, който събори на земята Гнабри. Двадесетина минути след попадението обаче Артета напусна терена, след като получи директен червен картон.

В заключителната част на срещата Оливие Жиру реализира дежурното си попадение, с което подсигури трите точки за своя тим. Френският тарана се разписа с глава, засичайки отлично центриране на Аарън Рамзи.

Благодарение на победата Арсенал събра на сметката си 22 точки и има 5 повече от конкурентите си, преди да са се изиграли останалите срещи от кръга.

Лошата новина за Венгер е свързана с Матио Фламини, който започна в стартовия състав, но напусна терена с травма още в началото.

КРИСТАЛ ПАЛАС - АРСЕНАЛ 0:2

0:1 Артета (47'-дузпа)

0:2 Жиру (87')