Отборът на Арсенал продължава победния си ход по английските стадиони. След като тимът надделя над Ливърпул, в срещи от турнирите за купата на Англия и тази на лигата, този път "артилеристите" се справиха с тима на Блекбърн.

Това беше втора загуба на Блекбърн от тима на Арсенал в рамките на три седмици след като на 23 декември също в мач от Висшата лига момчетата на Марк Хюз паднаха с 2:6 в Лондон.

В среща от 23-я кръг на първенството Арсенал постигна победа с два гола над Блекбърн. Головете на Коло Туре в 37-ата минута и на френското бижу Тиери Анри в 71-ата минута донесоха трите точки в актива на гостите.

Двубоят започна равностойно., но фатална за футболиста на Арсенал Жилберто Силва се оказа 13-ата минута, когато той беше отстранен от терена след като удари без топка Роби Савидж, който малко по-рано беше извършил грубо нарушение срещу бразилския халф.

Лукас Нийл фаулира Робин ван Перси, за което получи жълт картон в 37-ата минута на двубоя. След изпълнението на прекия свободен удар от Тиери Анри последва голов удар с глава на Коло Туре и гостите поведоха в резултата.

Малко по-късно Савидж имаше шанс да изравни, но ударът му с глава се удари от външната страна на гредата на Йенс Леман.

През втората част гостите запазиха преднината си, а в 71-ата минута силен удар на Тиери Анри, след двойно подаване с Фабрегас, направи безпомощен за втори път в тази среща вратаря на домакините Фридел. Това беше осми гол за сезона в лигата на нападателя.

Малко по-късно Анри направи непростим пропуск отблизо след подаване на Томаш Росицки, но това не застраши победата на Арсенал. Така "артилеристите" продължават победния си ход в първенството.