Арсенал победи с класическото 3:0 Тотнъм в дербито на Лондон. Двата отбора се изправиха в мач от 11-ия кръг, а благодарение на спечелените 3 точки момчетата на Арсен Венгер излязоха на второ място в класирането.

Домакините нанесоха своя удар в самия край на първата част. В 42-ата минута минута Ван Перси засече центриране на Саня и прокара топката в мрежата на Гомес - 1:0. Само 60 секунди по-късно резултатът бе удвоен. Капитанът на Арсенал Фабрегас направи фамозен пробив през центъра на защитата на Тотнъм, премина през няколко играчи на "шпорите" и с точен удар от границата на наказателното поле направи резултата 2:0.

Класическият резултат бе оформен от Ван Перси след почивката. Холандецът отново бе изпуснат на стрелкова позиция и от няколко метра на празна врата не сгреши - 3:0. До края на двубоя гостите се опитаха да наложат натиск, но стигнаха само до един добър удар на Бентли.

АРСЕНАЛ - ТОТНЪМ 3:0
1:0 Ван Перси (42')
2:0 Фабрегас (43')
3:0 Ван Перси (60')