Отборът на Арсенал спечели преиграването от третия кръг в турнира за Купата на Англия срещу Суонси с 1:0 и продължава напред в надпреварата.

След изключителен трилър в първия мач, завършил 2:2, днес двубоят вървеше към нулево равенство в редовното време, но в заключителните минути Джак Уилшър успя да вкара решително попадение.

Двата отбора изиграха скучно първо полувреме, но след почивката домакините покачиха значително оборотите, атаките им се нижеха една след друга и трябваше да се разпишат много по-рано.

Пропуски направиха Жиру, Касорла, Уилшър и Уолкът, а обръчът около вратата на Суонси се затягаше все повече и повече.

В 84-ата минута при поредното разбъркване Жиру стреля, но нацели намиращия се пред голлинията Уилшър. В 86-ата обаче, английският национал се реваншира и с хубав далечен изстрел най-после вкара така ценното попадение, което класира тимът му напред.

В следващия кръг Арсенал ще гостува на Брайтън, който отстрани Нюкасъл.

Арсенал - Суонзи 1:0

1:0 - Уилшър (86')

Арсенал: Шчесни, Гибс, Вермаелен, Мертезакер, Саня, Коклен, Диаби (82' Рамзи), Уилшър, Касорла, Уолкът, Жиру

Суонси: Ворм, Бартли, Чико, Тиендали, Бритън, Дайър, Рътлидж, Де Гузман (60' Ки), Агистиен (59' Пабло), Ричардс, Греъм (71' Мичу)