Борбата за оцеляване във Висшата лига ще бъде супер интересна в последните два кръга, след като Евертън успя да достигне до победа с 2:1 в Лестър. Лийдс пък отите в зоната на изпадащите, след като гост на Арсенал с 2:1.

Виталий Миколенко вкара фантастичен гол в 6-ата минута, първият му с екипа на "карамелите", но Лестър отговори само пет минути по-късно с гол от Патсън Дака. Мейсън Холгейт осигури трите точки за отбора на Франк Лампард в 30-ата минута след попадение на Ричарлисон.

В Лондон Еди Нкетия вкара два гола през първите 10 минути от мача на Арсенал-Лийдс, а гостите останаха с играч по-малко след бруталнен фаул на Лука Ейлинг в 27-ата минута на. Йоренте успя да намали до 2:1 в 66 -ата минута, но гостите нямаха сили за обрат.

Снимка 573256

Източник: EPA/БГНЕС

С тези резултати Евертън се изкачи до 16-то място в таблицата с 35 точки, пред Бърнли и Лийдс с 34 и има мач по-малко от двата съперника. Уотфорд и Норич вече са изпаднаха.

Арсенал има 66 точки на четвърто място, четири пред Тотнъм преди дербито между двата отбора в четвъртък.