Арсенал победи Стоук Сити с 3:0 в мач от 31-ия кръг на Висшата лига. Две попадения реализира Пиер-Емерик Обамеянг, а едно добави колегата му в атака Александър Лаказет.

Успехът не дойде толкова лесно, тъй като "артилеристите" трябваше да чакат заключителния четвърт час, докато преодолеят пазилия много добре Джак Бътланд.

Първата част премина под знака на спокойствието, а в знак на протест голяма част от седалките на "Емирейтс" останаха празни, с което част от феновете показа, че иска промяна, която включва оставка на Арсен Венгер.

На терена обаче не се случи нищо кой знае колко, с изключение на няколко удари извън дистанция и една топка, която кацна на гредата на вратата на Стоук.

През вторите 45 минути обаче "топчиите" вдигнаха оборотите, а Мохамед Елнени пропусна страхотен шанс в средата на полувремето, когато Бътланд изби негов удар от движение от точката на дузпата.

Шакири тресна гредата малко след това за гостите, а минути по-късно Арсенал ликуваше!

Месут Йозил падна в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която бе реализирана от Обамеянг - 1:0!

Последваха пропуски на Мхитарян и Обамеянг, но последният вкара за втори път в 85-ата минута за 2:0 с плътен удар почти фронтално срещу вратата!

До края на мача остана време и за още един гол от дузпа - дело на Александър Лаказет, който оформи крайното 3:0 за Арсенал!

Арсенал - Стоук 3:0

1:0 Обамеянг 75'-д.
2:0 Обамеянг 86'
3:0 Лаказет 89'-д.