Арсенал победи Уест Хем в среща от 3-ия кръг на Висшата лига. Битката на "Емиратс" завърши при резултат 3:1.

Третото попадение за победителите реализира Даниел Уелбек в продължението на двубоя. Преди това вторият гол за "артилеристите" първо бе зачетен на името на Пиер-Емерик Обамеянг, но впоследствие бе зачислен на сметката на Диоп като автогол.

По-рано в мача вече се бяха разписали Арнаутович за гостите, както и Начо Монреал, в полза на домакините.

И двата отбора стартираха сезона много слабо - с по две загуби в двата мача преди днешния, така че в този бе много важно да има краен победител.

Унай Емери: Важното е всеки играч на отбора да знае какво прави

"Идеята ми за стил на игра е контрол на топката и мача"

Мениджърът на домакините Унай Емери не можеше да разчита на контузените Дженкинсън, Колашинац, Мейтланд-Нилс и Кошчелни, докато гостуващият тим бе без Каръл, Ланцини и Рийд, които също са с травми.

Това оказа известно влияние върху развоя на срещата, като след 25 минути игра Андерсон асистира на Марко Арнаутович, открил резултата в полза на гостуващия тим.

Само 5 минути по-късно Иуоби се отчете с точен пас към Начо Монреал, като бранителят се разписа за 1:1.

Тони Адамс: Унай Емери на практика не променя нищо в Арсенал

Тони Адамс: Емери на практика не променя нищо в Арсенал

"Промяна в клуба няма"

Aрсенал бе загубил само един от последните си 22 мача с този противник във всички турнири и тимът на "артилеристите" беше записал цели 17 победи срещу "чуковете", както и четири ремита.

Успех номер 18 на теория дойде едва в 70-ата минута, когато Диоп прати по злощастен начин топката във вратата на собствения си отбор.

Крайното 3:1 оформи Дани Уелбек, разписал се в продължението на мача.

Ако Арсенал днес бе загубил, отборът щеше изравни негативен старт на сезона с три поредни загуби от сезон 1954/1955 и за пети път в своята история ще започне без спечелена точка след първите три кръга.

Това все пак не се случи.

Сам Алърдайс: Имам 1000 мача в 7 отбора в английския елит, заслужавам малко внимание