Отборът на Арсенал записа категорична победа с 4:2 над Тотнъм в днешния сблъсък помежду им от 14-ия кръг във Висшата лига.

И двата отбора създадоха истинско зрелище за феновете, което стартира още с първите минути на двубоя. В деветата минута, Ян Вертонген игра с ръка в наказателното си поле, заради което реферът бе принуден да отсъди дузпа в полза на "топчиите". С изпълнението ѝ се нагърби Пиер-Емерик Обамеянг, който не трепна и с лекота прониза мрежата на съперника от бялата точка - 1:0.

Снимка 392881

Източник: БГНЕС

Отговорът на "шпорите" дойде чак след половин час игра, когато Ерик Дайър засече топката след изпълнение на пряк свободен удар. Тя "кацна" на главата му и с вложената сила, халфът успя да изравни резултата - 1:1. Само четири минути по-късно, Тотнъм вече беше напред в резултата, след като Майкъл Дийн отсъди нов наказателн удар в срещата. Зад топката застана Хари Кейн, който не сгреши от бялата точка за 2:2.

Снимка 392880

В 56-ата минута обаче, домакините отново изравниха силите. Звездата на "артилеристите" Обамеянг демонстрира класата си, отигрвайки от движения топката и с прецизен удар от границата на пеналта я изпрати право в десния ъгъл, оставяйки вратаря безпомощен - 2:2.

В 75-ата минута, Александър Лаказет донесе още радост на "Емиратс", разписвайки се за 3:2, а само 120 секунди по-късно, Лукас Торейра оформи крайното 4:2 в полза на "топчиите".

Снимка 392882

В 85-ата минута, Ян Вертонген остави "шпорите" и с човек по-малко, след като си изкара втори жълт и съответно червен картон.

След тази оспорвана победа, Арсенал извоюва мястото си в Топ 4, изпреварвайки именно Тотнъм, който вече е на петата позиция.