Арсенал победи Нюкасъл с 2:0 в първия мач от съботната програма във Висшата лига. Така "артилеристите" се изкачиха до пето място в таблицата, докато Нюкасъл е последен без победа и само с шест точки.

Домакините се мъчеха през първото полувреме, но през второто успяха да сломят съпротивата на Нюкасъл.

Феран Торес е трансферна цел №1 на Барселона

Вече се водят преговори

Дубравка направи две страхотни намеси, като спаси ударите на Йодегард и Смит-Роу, а Ръмсдейл използва напречната греда, за да хване удара на Шелви.

Първото полувреме бе белязано от нереалистичния пропуск на Обамеянг. Габонецът от два метра не успя да вкара гол.

През второто полувреме съпротивата на Нюкасъл беше разбита от Букайо Сака в 56-ата минута. 10 минути по-късно след страхотната акция Мартинели се възползва от асистенция на Томиасу и вкара гол за крайното 2:0.