Победната серия на Арсенал във Висшата лига продължава след успех над Лийдс. "Артилеристите" се наложиха с 1:0 на "Еланд Роуд" в мач, който беше спрян за половин час след прекъсване на тока на стадиона.

Заради този "токов удар" съдиите не успяха да се свържат с ВАР стаята, което доведе до паузата. При подновяването на играта "артилеристите" поведоха в 35-ата минута, когато Мартин Йодегаард асистира на Букайо Сака.

Лийдс имаше шанс да се върне в мача, когато бе отсъдена дузпа в 64-ата минута след игра с ръка на Салиба, но Патрик Бамфорд прати топката встрани от левия стълб.

Кевин де Бройне похвали Арсенал и Микел Артета

Видях еволюцията на Микел, споделя футболистът

С победата Арсенал има 27 точки на върха в таблицата, четири повече от Манчестър Сити и Тотнъм, докато Челси е четвърти с 19 точки.