Отборът на Арсенал се възползва от добрата си инерция натрупана след класирането на финал за ФА Къп. "Топчиите" постигнаха труден, но много ценен успех при домакинството си на Лестър с 1:0, който съхрани шансовете на столичани за класиране в Топ 4.

Селекцията на Арсен Венгер вече има 60 точки, с 4 по-малко от четвъртия Ман Сити. И двата тима обаче са с мач по-малко, между тях с 63 пункта пък е Манчестър Юнайтед. През уикенда големите градски съперници се изправят в директен сблъсък.

Снимка 290657

Началото на двубоя започна с по-добри положения за гостите, които пропиляха две отлични възможности чрез големите си звезди - Джейми Варди и Рияд Марез.

Отговорът на Арсенал не закъсня и в 28-ата минута солова акция на Тио Уолкът завърши с отлично спасяване на Каспер Шмайхел. В добавеното от съдията време, Алексис Санчес бе най-близо до гола, но ударът му срещна гредата.

Решаваща за крайния изход на срещата се оказа 86-ата минута, когато гостите имаха малшанса да си отбележат автогол. Тялото на Роберт Хут имаше неблагоразумието да се окаже на пътя на топката след шут на Монреал. Цялата ситуация подлъга фатално Шмайхел, за който оставаше само да изгледа как топката се оплита в неговата мрежа.

Снимка 290658

До края Арсенал можеше и да удвои своята преднина, но попадение на Месут Йозил беше отменено.

Лестър вече трети пореден мач няма победа и вече е на заплашителните шест точки от опасната зона.

АРСЕНАЛ - ЛЕСТЪР 1:0

1:0 Роберт Хут - автогол (86")

СТАДИОН: "Емиратс"

СЪДИЯ: Майк Джоунс

АРСЕНАЛ: Чех, Монреал, Гибс, Кошчелни, Габриел, Бейерин, Йозил, Коклен, Джака, Уолкът, Санчес (резерви: Мартинес, Жиру, Рамзи, Окслейд-Чембърлейн, Айоби, Уелбек, Елнени)

ЛЕСТЪР: Шмайхел, Хут, Фюкс, Симпсън, Беналуан, Ндиди, Олбрайтън, Дринкуотър, Уйоа, Марез, Варди (резерви: Зийлер, Чиуел, Муса, Кинг, Амартей, Оказаки, Грей)