Арсенал победи Челси с 2:1 в реванша от полуфиналите за Купата на Лигата на Англия и се класира за финала на турнира. Първата среща между двата тима завърши 0:0, а тази вечер "топчиите" стигнаха до пълен обрат на "Емиратс" и са на крачка от поне един трофей през този сезон. В спора за отличието възпитаниците на Арсен Венгер ще срещнат Манчестър Сити.

Двубоят започна отлично за гостите и Еден Азар откри резулатата в 7-ата минута. Пет по-късно Рюдигер си вкара нелеп автогол, след като удар на Монреал първо рикошира в главата на Маркос Алонсо, а след това и в германския национал. В 59-ата минута Джака оформи крайното 2:1 и прати своя тим на "Уембли".

Снимка 336146

Срещата започна по-добре за гостите, които владееха инициативата в първите минути на срещата. В 5-ата гол на Педро бе отменен, след като испанският офанзивен футболист бе в засада.

Настикът на Челси даде резултат в 7-ата минута, когато Еден Азар се разписа. Белгиецът получи отлично извеждащо подаване от Педро и без колебания матира Оспина за 0:1.

Две минути по-късно Арсенал бе близо до изравнителен гол. Уилшър се озова на стрелкова позиция в наказателното поле, но Кабайеро излезе предвидливо, скъси ъгъла и отрази удара на халфа.

Арсенал - Челси 2:1

Арсенал - Челси 2:1, пълен обрат на "Емиратс"

Победителят от сблъсъка ще срещне Ман Сити във финала за Купата на Лигата на Англия

В голяма доза късмет "топчиите" успяха да върнат гола в 12-ата минута. Начо Монреал стреля с глава след изпълнение на корнер. Топката първо се удари в главата на Маркос Алонсо, а след това и в Антонио Рюдигер и влетя в мрежата за 1:1.

В 20-ата минута Азар пропусна топката за Вилиан, който обаче не успя да нанесе хубав удар от добра позиция в наказателното поле и прати топката в аут. Малко след това бразилецът се контузи и на негово място влезе дебютиралия за "сините" в този мач Рос Баркли.

Снимка 336147

В края на полувремето Йозил нахлу в наказателното поле и стреля опасно. Топката обаче срещна крака на Кристенсен и излезе в корнер.

Второто полувреме започна с по-добра игра на домакините. В 59-ата минута играчите на Арсен Венгер организираха поредната си добра атака, след която падна втори гол във вратата на Кабайеро. И този път попадението дойде след известна доза късмет. Лаказет получи отдясно и опита пас в наказателното поле. Топката рикошира в Кристенсен и попадна в Джака, който от няколко метра направи обрата пълен - 2:1.

Снимка 336150

Антонио Конте опита да промени изхода от срещата, като замени Педро с Миши Батшуай.

Вместо това в 75-ата минута Арсенал бе близо до това да реши всичко в срещата. "Топчиите" организираха светкавична котраатака. Месут Йозил изведе Алекс Иуоби сам срещу Кабайеро, но нигериецът не успя да нанесе хубав завършващ удар и Кабайеро се справи.

Снимка 336153

В следващите минута Челси се опита да изнесе топката в полето на домакините, но не успя да създаде нищо опасно за Оспина.

Играчите на "сините" опитаха няколко центрирани, но колумбийският страж се справи. Маркос Алонсо получи възможност да стреля от пряк свободен удар на изпълнението му бе разочароващо.