Арсенал победи Уигън с 2:1 у дома в последен мач от 27-ия кръг на английската Висша лига. Успехът доближи "артилеристите" на една точка от третия Ливърпул, като тимът на Арсен Венгер има и мач по-малко.

Гостите поведоха в 35-ата минута след невероятен гол на холандския национал Дани Ландзаат. Уигън дори можеше да се оттегли с два гола аванс на почивката, но гредата попречи на Емил Хески да удвои резултата.

Арсенал обаче за пореден път този сезон успя да обърне нещата в своя полза през втората част. Автогол на Хол в 82-ата минута и попадение на Росицки в 84-ата донесе успеха на "топчиите".

Двубоят бе много изнервен, особено в последните двадесет минути, когато първо чист гол на Адебайор бе отменен поради несъществуваща засада, а малко по-късно реферът не отсъди стопроцентова дузпа за Уигън, след като Фламини фаулира Хески в наказателното поле, но съдията отсъди пряк свободен удар на границата на пеналтерията.

В другия мач игран в неделя Болтън се наложи с 2:1 като домакин над Фулъм. Точни за тима на Сам Алърдайс бяха Кевин Нолан и Гари Спийд (от дузпа), а почетното попадение за "котиджърс" бе дело на Найт в 66-ата минута. Болтън остава пети в класирането с 47 точки, докато Фулъм е на 12-то място с 32.