Арсенал запуса трудна победа над Стоук Сити. "Артилеристите" удариха у дома "грънчарите" с 3:1 в мач от 15-ия кръг на "Висшата лига".

Така Арсенал се изравни по точки с лидера Челси, като и двата тима имат по 34. Стоук остава в средата на подреждането с 19.

Мениджърът на лондончани Арсен Венгер бе направил  6 промени от мача с Базел. Сред титулярите отсъстваха Рамзи, Лукас Перес и Айоби и Ектор Белерин.

Първото попадение в срещата падна от дузпа. Джака удари с лакът Джо Алан в наказателното поле и съедията посочи бялата точка. Зад нея застана Чарли Адам, който не сгреши, наказвайки Чех.

Три минути преди края на полувремето, Белерин подаде към Тио Уолкот, който засече в близкия ъгъл и вкара своя гол №100 в клубната си кариера.

В 49-ата минута Окслейд-Чембърлейн центрира към Месут Йозил, който с глава прехвърли по отличен начин излезлия да го пресрещне Лий Грант за 2:1.

В 75-ата минута при една ситуация съдията даде авантаж и резервата Айоби оформи крайното 3:1.