Арсенал продължава с прекрасното си представяне в последно време и победи Бирмингам с 3:0 днес. По този начин "Топчиите" отново върнаха разликата от 2 точки до лидерите Манчестър Юнайтед и Манчестър Сити. Възпитаниците на Арсен Венгер показаха невероятен футбол и отново дадоха ясна заявка за титлата.

Срещата започна отлично за Арсенал. В 13-ата минута Робин ван Перси стреля от пряк свободен удар, след което топката рикошира в тялото на Лий Бойър и влезе във вратата на Бен Фостър - 0:1. До края на полувремето Ван Перси пропусна още една отлична ситация за гол за "Топчиите". За домакините пък най-близо до попадение бе Роджър Джонсън в 38-ата минута, но и той пропусна.

Второто полувреме не се различаваше по нищо от първото. Отново Арсенал бе по-силният тим на терена и закономерно стигна до нов гол. В 58-ата минута Фабрегас направи двойно подаване с Насри и французинът с премерен удар от границата на наказателното поле на Бирмингам прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Фостър.

В 66-ата минута пък Арсенал окончателно реши срещата. Насри стреля отлично, топката бе избита от стража на домакините, но попадна в Роджър Джонсън и се озова във вратата на домакините - 0:3. За повече нямаше време и сили от двата тима.

БИРМИНГАМ - АРСЕНАЛ - 0:3
0:1 Ван Перси (), 0:2 Насри (58), 0:3 Джонсън (66-авт.)