Арсенал допусна тежка загуба от Саутхямптън в едно от дербитата на „Боксинг дей". „Светците" победиха „артилеристите" с 4:0 на своя „Сейт Мери". По този начин лондончани пропуснаха златна възможност да поведат класирането на Висшата лига. Както е известно по-рано днес Лестър отстъпи на Ливърпул с 0:1 и при успех над „светците" тимът на Арсен Венгер можеше да заеме първото място.

Днес лондончани не показаха никаква воля за 1-ото място. От своя страна Саутхямптън без много да блести стигна до успеха.

Саутхямптън поведе в резултата в 20-ата минута. Тогава Куко Мартина стреля с феноменален изстрел, оставяйки безпомощен Петер Чех. Това бе първото попадение за десния бек за „светците". В 55-ата минута домакините удвоиха след като Лонг се пребори за топката и подаде към Мане. Той върна към него и ирландеца от около 5 метра направи 2:0. В 68-ата минута Фонте засече с глава от корнер и реализира за 3:0.

В 92-ата минута Лонг тотално съсипа клетите гости с втория си гол в мача, след като бе намерен в наказателното поле и от няколко метра преодоля Чех с плътен удар по земя.

Така след този мач Арсенал остава на две точки разлика от лидера Лестър. „Светците" пък е на 12-ото място.

САУТХЯМПТЪН - АРСЕНАЛ 4:0
1:0 Мартина 19