Арсенал допусна изненадващо реми 1:1 на своя "Хайбъри" срещу Тотнъм Хотспър в първия двубой от 36-ия кръг на английската Висша лига.

"Артилеристите" разочароваха феновете си няколко дни след победата над Виляреал в първия полуфинал за Шампионската лига, след като не успяха да вземат трите точки срещу прекия си конкурент за четвъртата позиция в класирането.

Гостите поведоха в резултата в 65-та минута след гол на Роби Кийн, но осем минути преди края Тиери Анри изравни резултата и оформи крайното 1:1. В продължението на двубоя холандският ветеран в състава на Тотнъм Едгар Давидс получи червен картон.

Така "артилеристите" остават на пета позиция в таблицата с актив от 58 точки, а гостите са четвърти с 62. Възпитаниците на Арсен Венгер обаче имат и мач по-малко от съперника си.