Арсенал се изравни на върха в класирането на Премиърлийг с Челси. В мач от 29-ия кръг, "артилеристите" се наложиха трудно с 3:1 над Бърнли.

Капитанът на Арсенал Франсеск Фабрегас откри резултата в 34-ата минута, след като засече от въздуха извеждащо подаване на Самир Насри. Няколко минути след това обаче Фабрегас получи поредната си контзуя и напусна принудително терена.

В началото на второто полувреме Дейвид Нуджент шокира феновете на домакините, след като изравни резултата. Снажният нападател се възползва от груба грешка в центъра на защитата и с удар от въздуха не остави шанс на Алмуния. Радостта на гостите обаче бе кратка.

Точно след час игра Тио Уолкот най-накрая се разписа, след като проби добре в дясно. Крайното 3:1 оформи резервата Аршавин в заключителните секунди на двубоя. С изумителни пропуски и в този мач се отчете Никлас Бендтнер. Датският нападател скъса нервите на Арсен Венгер, след като не спря да записва фамозни пропуски.

Благодарение на успеха момчетата на Арсен Венгер вече имат 61 точки, колкото и лидерът Челси. По-късно тази вечер шампионът Манчестър Юнайтед гостува на Уувърхемптън. При успех "червените дяволи" ще излязат на първо място.