Арсенал прекъсна черната серия от 2 поредни загуби в Англия, след като се наложи с 2:0 над Стоук Сити. Момчетата на Арсен Венгер бяха по-добрият отбор на терена и заслужено се поздравиха с крайния успех. Аршавин и резервата Рамзи се разписаха по веднъж в двете полувремена, а Фабрегас пропиля дузпа в началото. Благодарение на победата Арсенал събра 28 точки и излезе на трета позиция в класирането.

Домакините направиха страхотно първо полувреме и се оттгелиха за почивка "само" с един гол преднина. Андрей Аршавин бе точен за Арсенал в 26-ата минута, разписвайки се с удар с десния крак. Куп пропуски пък направи капитанът Фабрегас, който пропиля и дузпа в 20-ата минута. Близо до гол бе и Насри, но и той не успя да завърши точно няколко отлично организирани атаки на домакините.

Арсенал започна активно и второто полувреме, като Аршавин бе близо до втори гол в 49-ата минута. Малко по-късно отново руснакът излезе на стрелкова позиция, но ударът му се отби в напречната греда. В 79-ата минута Арсенал сложи точка на спора. Резервата Рамзи се разписа с удар от наказателното поле и на практика гарантира трите точки на своя отбор.

АРСЕНАЛ - СТОУК СИТИ 2:0
1:0 Аршавин (26')
2:0 Рамзи (79')

АРСЕНАЛ: Алмуния, Саня, Галас, Фермален, Траоре, Ебое (52' Рамзи), Фабрегас, Денилсон, Насри, Росицки (46' Вела), Аршавин

СТОУК СИТИ: Сьоренсен, Уилкинс, Хут, Файе, Колинс, Лоурънс (75' Фулър), Делап (80' Уилън), Диао, Етеринтън, Тунчай, Сидибе (62' Бийти)