В среща от четвъртфиналната фаза на турнира "Карлинг Къп" Арсенал победи Ливърпул с 6:3 и постигна втора победа над "мърсисайдци" в рамките на три дни. 4 гола за лондончани отбеляза бразилецът Баптища.

След победата с 3:1 за купата на Англия в събота "артилеристите" отново прегазиха Ливърпул.

В самото начало на срещата Марк Гонзалес получи контузия и беше заменен от Луис Гарсия. Това стана в 11-ата минута на срещата и промени стратегията на домакините за двубоя.

Головата сметка за Арсенал откри Жереми Алиадиер, който бе точен в 27-ата минута на двубоя. На Ливърпул им трябваха само пет минути, за да възстановят статуквото на терена. Роби Фаулър успя да изравни резултата.

В края на първото полувреме дойде мигът на Баптища, който реализира две попадения в рамките на 5 минути. В 40-ата направи 2:1 в полза на гостите с блестящо изпълнен пряк свободен удар, а в даденото от съдията продължение заби нов гол. Междувременно Сонг също записа името си сред голмайсторите. Така в края на полувремето Арсенал фиксира резултата на 4:1.

През втората част с аристократично пренебрежение Баптища пропусна дузпа в 56-ата минута, но се реваншира с третия си гол в двубоя само четири по-късно, за да доведе нещата до 5:1 в полза на гостите.

Стивън Джерард намали на 2:5 в 67-ата минута, а Сами Хипия върна позагубеното самочувствие на домакините като вкара гол в 80-ата минута и доведе нещата да изглеждат малко по-добре в тима на Ливърпул. Домакините не съумяха да се противопоставят на атакуващия стил на игра на гостите и закономерно отстъпиха.

Така дойде 83-ата минута, когато Баптища вкара отново и фиксира крайното 6:3 в полза на Арсенал и продължаване напред в турнира.