Отборът на Арсенал завърши по подобаващ начин сезон 2013/14 в английската Висша лига. В последен мач от кампанията лондончани се наложиха с 2:0 като гост над Норич, като по този начин подпечатаха отпадането на „канарчетата" от елита.

След нулевото първо полувреме Арсенал откри резултата в 53-ата минута, когато се разписа Аарън Рамзи. С асистенция за попадението се отличи Жиру. В 62-ата минута точка на спори сложи Карл Дженкисън, който оформи крайното 0:2.

По този начин Арсенал записа пета поредна победа във Висшата лига и финишира сезона със 79 точки, заемайки 4-ото място в класирането. Това означава, че Арсенал ще трябва да играе един квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига. Норич пък се присъедини към Фулъм и Кардиф и напуска елита на Англия.

За Арсенал обаче най-важният мач тепърва предстои. След няколко дни лондончани се изправят на „Уембли" срещу Хъл Сити във финала за Купата на Англия. „Топчиите" не са печелили трофей от 2005-а година!