Арсенал се изравни в класирането с лидера Челси, след като победи с 4:2 Болтън в отложен мач от Премиърлийг. Момчетата на Арсен Венгер се добраха до пълен обрат в двубоя, след като изоставаха в резултата с 0:2. Така след 22 изиграни срещи Арсенал има на сметката си 48 точки, колкото и лидерът Челси.

Гостите от Болтън започнаха отлично мача и откриха резултата още в 7-ата минута. Разписа се Гари Кейхил с удар с левия крак. Само 4 минути по-късно Арсенал можеше да върне попадението, но Яскелайнен спаси с вещина опасен шут на Росицки. В 28-ата минута играчите на Оуен Койл получиха право да изпълнят дузпа, а от бялата точка Тейлър не сгреши - 0:2. В самия край на полувремето Росицки върна домакините в играта, след като се разписа с мощен удар от около 25 метра.

През второто полувреме Арсенал тотално надигра своя съперник и заслужено стигна до пълен обрат. Още в 52-ата минута Фабрегас възстанови статуквото, а малко по-късно ценгтралният защитник Вермален вкара за 3:2. Крайният резултат в срещата оформи Аршавин в 85-ата минута.

АРСЕНАЛ - БОЛТЪН 4:2
0:1 Кейхил (7')
0:2 Тейлър (28-дузпа)
1:2 Росицки (43')
2:2 Фабрегас (52')
3:2 Вермален (65')
4:2 Аршавин (85')

АРСЕНАЛ: Алмуния, Саня, Галас, Вермален, Клиши, Фабрегас, Денилсон, Диаби (77' Истмонд), Росицки (88' Вела), Аршавин, Едуардо (Уолкът)

БОЛТЪН: Яскелайнен, Стейнсон, Гари Кейхил, Робинсън (90' О'Брайън), Лий (81' Класнич), Марк Дейвис (56' МакКан), Муамба, Коен, Телър, Кевин Дейвис