Отборът на Арсенал се наложи с 3:1 като гост на Ливърпул в гвоздея на третия кръг за Купата на Англия и изхвърлиха носителя на трофея.

Още на почивката "артилеристите" водеха с 2:0 след голове на чеха Томаш Росицки. В 38-ата минута той получи пас от дясно от Хлеб и прехвърли вратаря Йежи Дудек с удар извън наказателното поле.

В края на полувремето Росицки простреля за втори път вратата на "червените" отново с удар извън пеналтерията.

В 71-ата минута Дирк Кайт върна един гол за домакините. След центриране холандецът засече топката с глава и от около 5 метра направи вратаря Алмуния безпомощен.

Край на спора сложи капитанът на Арсенал Тиери Анри. Френският нападател получи дълъг пас от Жилберто Силва в 84-ата минута на тъчлининята вляво. Той финтира Джейми Карагър, нахлу в наказателното поле и стреля точно. Така и четирите гола в срещата бяха дело на чужденци.

Двубоят бе наблюдаван от 43 000 зрители на стадион "Анфилд".

По волята на жребия двата отбора ще се срещнат отново в Ливърпул за Купата на Лигата на 9 януари.