Арсенал и Уулвърхемптън не излъчиха победител в сблъсъка помежду си от 12-ия кръг на Висшата лига. Битката на стадион "Емиратс" завърши при резултат 1:1.

Иван Кавайеро даде преднина на гостуващия тим, но с попадение на Мхитарян, столичани спасиха честта си и точката в срещата.

Снимка 388856

Новата сериозна контузия на Дани Уелбек със сигурност разтърси Арсенал, който все пак опита да завърши позитивно седмицата, макар и неуспешно.

"Вълците" започнаха силно кампанията, но напоследък регистрираха спад в представянето си, като загубиха 3 поредни мача и вкараха само два гола в тях, което не се хареса на треньора Нуно Еспирито Санто. Все пак в миналия си мач те измъчиха сериозно Тотнъм, след като от 0:3 почти стигнаха до равенство.

Снимка 388853

Потенциалът на "артилеристите" в атака е сериозен и точно това остава най-силната част от играта на тима. След 5 гола през октомври Пиер-Емерик Обамеянг бе избран за Играч на месеца, но дори и в съчетание с Александър Лаказет и Месут Йозил, силите на домакините се оказаха недостатъчни, за да стигнат те до крайния успех.

Нещо повече - резултатът изненадващо бе открит от съперника на лондончани, като след 13 минути игра Кавайеро разпечата вратата на "артилеристите" с попадение за 0:1.

Снимка 388854

Феновете на домакините трябваше да чакат до самия край на двубоя, за да видят как тимът им се спасява от поражението. Това стана възможно в 86-ата минута, след изравнителен гол на Мхитарян.

Арсенал увеличи серията си без загуба на 16 мача във всички състезания, спечели 4 от последните си 6 домакинства и няма поражение от Уулвс от 1979-а година, като серията достигна до 19 срещи.