Арсенал и Тотнъм не се победиха в среща от 4-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на стадион "Емиратс" приключи при резултат 2:2.

Ериксен и Кейн бяха точни за гостите, но домакините стигнаха до точката след попадения на Лаказет и Обамеянг.

И двата отбора имаха добри моменти в първите три кръга, но в подобни мачове моментната форма няма абсолютно никакво значение.

Почетино: Надявам се да остана още дълго в Тотнъм

"Ще съм тук и след мача в неделя срещу Арсенал"

"Артилеристите" бяха в днешния мач без Бейерин, Холдинг и Мавропанос, които са контузени, както и без новото попълнение Тиърни, който също има проблеми. Всички други играчи обаче бяха на разположение на Унай Емери за този двубой.

Неговият колега Маурисио Почетино не можеше да разчита на Ндомбеле, Уолкър-Питърс, Фойт и Сесеньон, като всички те имат контузии и не попаднаха в групата.

Първото попадение бе реализирано от Кристиан Ериксен в 10-ата минута на двубоя. Той се възползва от продължително разбъркване в полето на съперника и с точна добавка не остави шансове на съперниковия вратар, давайки ранно предимство на своя отбор.

В 39-ата минута реферът посочи бялата точка за фаул срещу Сон в наказателното поле на Арсенал. Зад топката застана Хари Кейн, който удвои предимството на своя тим.

Скоростен пробив на Лаказет го остави очи в очи със съперниковия вратар в продължението на първото полувреме, като нападателят не сгреши, връщайки в много важен момент тима си в срещата.

Снимка 440943

Източник: Twitter

В 59-ата минута Кейн едва не счупи една от страничните греди на вратата на Арсенал, но топката не пожела да премине голлинията.

Снимка 440944

В 71-ата минута Обамеянг оформи равенството, като първоначално останаха известни съмнения дали той не се е намирал в положение на засада при подаването към него, но след разглеждане със системата ВАР, попадението все пак беше зачетено и равенството стана факт.