Отборът на Арсенал завърши на втората позиция в крайното класиране на английската Висша лига.

Лондончани най-после имаха реален поглед за позитивизъм и усмивки, след като се добраха до сребърните медали в Премиършип.

Това стана възможно по две причини.

Първо - столичани надиграха с 4:0 изпадналия отдавна от елита на страната състав на Астън Вила.

Три от головете на победата за "артилеристите" вкара Оливие Жиру.

Това се случи само 5 минути след старта на двубоя, 12 преди края му, както и в 80-ата минута.

Нападателят на домакините откри резултата след асистенция на Начо Монреал - един от неизменните титуляри в постройката на тима през сезона, а в последствие сложи и точката в спора днес, след прецизни отигравания на Йозил и Белерин.

Крайното 4:0 бе оформено след автогол на вратаря на гостите, пратил топката с тялото си след шут на Микел Артета в неговия 150-и, последен мач за тима.

Арсенал не се напрегна особено много, но пък и насреща не получи какъвто и да било отпор, като гостите изглеждаха безкрайно обезверени и немотивирани.

Другата причина Арсенал да се поздрави с място номер 2 в таблицата, беше издънката на втория до момента състав, който дори се бореше за титлата до последно - Тотнъм.

"Шпорите" отстъпиха с 1:5 при визитата си на Нюкасъл - друг изпаднал от Висшата лига отбор.

Вайналдум (на два пъти), Аарънс, Янмаат и Митрович се разписаха за победителите в този сблъсък. Точен за гостите беше Ламела.

В края на мача Митрович бе изгонен от терена, получавайки червен картон.