Арсенал спечели градското дерби срещу Уест Хям с 1:0 и е полуфиналист за Купата на лигата.

Традиционно за този турнир, и двата тима бяха заложили на голяма част от своите резервни футболисти. Това в голяма степен важеше за момчетата на Арсен Венгер.

Манчестър Сити на полуфинал за Купата на Лигата

Ман Сити оцеля след драма с дузпи срещу Лестър

Клаудио Браво отчая звездите на "лисиците"

"Топчиите" бяха по-активният тим през първата част и можеха да открият в 39-ата минута, след като прекрасно центриране на Колашинац намери Тио Уолкът, но ударът му с глава премина на сантиметри от лявата греда. Домакините все пак стигнаха до гол малко преди почивката. Дебюши свали топката на границата на вратарското поле, където се образува кратко меле. Най-съобразителен се оказа Дани Уелбек, който отблизо реализира.

Снимка 329937

През втората част Уест Хям опита да се добере поне до продълженията, но добър шанс пропиля Аарън Кресуел. За промяната на резултата не помогна и включването на звездите на "чуковете" - Анди Керъл, Диафара Сако и Мирко Арнаутович.

АРСЕНАЛ - УЕСТ ХЯМ 1:0

1:0 Уелбек (42")