Отборът на Арсенал, финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига, си осигури място в най-престижния европейски клубен турнир и през следващия сезон, след като успя да измести Тотнъм от четвъртото място в крайното класиране на Висшата лига.

"Артилеристите" спечелиха драматично последния си двубой на "Хайбъри" с 4:2 срещу Уигън.

Робер Пирес изведе Арсенал напред в резултата още в 8-ата минута, но две по-късно Шарнър от гостите изравни.

В 33-ата минута Томпсън попари публиката на "Хайбъри", отбелязвайки второ попадение за Уигън.

Тиери Анри обаче отново изравни две минути по-късно.

В 56-ата минута отново французинът даде преднина в резултата за "артилеристите", а в 76-ата оформи своя хеттрик, след като реализира дузпа за нарушение на Йохансон срещу Люнгберг.

Основният съперник на Арсенал за четвъртата позиция, която дава право на участие в квалификациите за Шапионската лига, Тотнъм, губейки гостуването си на Уест Хям с 1:2.

Флетчър от състава на домакините откри резултата в 10-ата минута след самостоятелен пробив, но Джърмейн Дефо изравни в 35-ата.

Йоси Бенайон донесе успеха за "чуковете" с гол десет минути преди края на срещата и така лиши Тотнъм от участие в лигата на шампионите през следващия сезон.

Манчестър Юнайтед победи с лекота Чарлтън с 4:0. Луис Саха, Ричадсън, Роналдо и автогол на Юъл донесоха успеха на "червените дяволи".

Така представители на Англия в Шампионската лига ще бъдат Челси, Манчестър Юнайтед, Ливърпул и Арсенал.