Новозакупеният нападател на Челси Никола Анелка отбеляза първия си гол с екипа на лондончани. Французинът откри резултата в 53-ата минута в двубоя с Уигън от 4-ия кръг на ФА Къп.

Челси спечели с 2:1 на стадион „Джей Джей Би” и се класирира за следващия етап от надпреварата. Шон-Райт Филипс удвои за гостите в 82-ата минута, а в самия край на срещата Уигън намали чрез Антоан Сибиерски.

Футболистите на Челси имаха преимущество през по-голямата част от мача, но през първото полувреме атаката им беше беззъба. След почивката думата взе Анелка, който наруши статуквото. Нападателят първо се възползва от пас на Белети и пусна топката покрай Къркланд за 1:0, а в 82-ата минута подаде на Райт-Филипс за втория гол на Челси.

Лондончани позволиха отпускане в редиците си и в 87-ата минута Сибиерски намали с прехвърлящ шут над Петър Чех, но домакините нямаха време за нещо повече и отпаднаха от турнира.