Стоук Сити отстъпи пред Челси в мача между двата тима от 6-ия кръг на Висшата лига.

Срещата приключи при категоричното 4:0 за гостите, като точни в тяхна полза бяха Педро Родригес и Алваро Мората, реализирал хеттрик.

Снимка 313698

Въпреки равенството срещу Арсенал в миналия кръг, шампионите определено се стабилизираха, така че срещу Стоук те заслужено се върнаха на победния път.

Педро и Темуе Бакайоко показаха добра форма за гостите, които са спечелили вече 14 от 19-те мача срещу "грънчарите" във Висшата лига. Испанецът вкара едно от попаденията тази вечер и демонстрира завидно качество на играта си.

Със 7 победи в последните си 8 визити в Лигата, Челси определено изглеждаше като фаворит. Това бе доказано на терена.

Снимка 312345

Резултатът беше открит още във втората минута, когато Мората вкара първия си гол за вечерта. Преди почивката, след точно половин час игра, Педро бе точен за 0:2, предвещавайки крайния победител в мача.

С нови две попадения през вторите 45 минути, Мората доказа, че успешно е успял да замести Диего Коща, въпреки прогнозите за обратното, дадени от част от таблоидите преди старта на сезона.

Испанският национал порази целта в 78-ата, а след това и в 82-ата минута.

Така лондончани събраха актив от 13 точки, с които изместват Тотнъм от третата позиция във временното класиране.