Отборът на Арсенал сложи край на негативната си серия в мачовете от английската Висша лига.

След две поредни загуби в елита на Острова, днес единайсеторката на Арсен Венгер се наложи с 2:0 над госта си Хъл Сити, който демонстрира завидна форма напоследък.

Първото попадение в мача обаче бе и най-оспорваният и дискусионен момент в срещата въобще.

Снимка 278072

Източник: Reuters

Негов автор стана чилийският ас на лондончани Алексис Санчес, който се разписа след 34 минути игра.

Той бе точен след удар с... ръка.

След опит за центриране на Йозил и получилото се разбъркване в полето на гостите в последствие, топката бе отиграна категорично и очевидно с ръка от Санчес, който я заби над главата на вратаря на съперника за 1:0.

Съдийската тройка, както и допълнителните рефери, не реагираха, като Марк Клатенбърг сигнализира, че голът е редовен.

Натискът на Арсенал бе осезаем и през вторите 45 минути, но след множество пропуски резултатът бе на път да се запази непроменен.

Снимка 261175

В самия край на двубоя Хъл остана с човек по-малко на терена, като от игра бе изгонен Клъкас. За нарушението му бе отсъдена дузпа в полза на домакините, която Санчес превърна в гол за 2:0.

Част от феновете (макар и не всички обещали) изпълниха заканата си от преди началото на срещата и не дойдоха да наблюдават любимците си, в знак на протест срещу Арсен Венгер.

Арсен Венгер коства 10 000 празни седалки на Арсенал

Феновете бойкотираха французина

Мениджърът на "артилеристите" пък не изглеждаше особено трогнат от този факт, като след последния съдийски сигнал напусна пределите на стадиона с широка усмивка.

Арсенал вече разполага с актив от 50 точки във временното класиране - с 9 по-малко от лидера Челси, а същевременно и с равен брой със състава на Тотнъм.

И "шпорите", и "сините" все още обаче не са изиграли мачовете си от текущия 25-и кръг на Премиър Лийг.