Манчестър Сити най-после стъпи накриво в шампионата на Англия, след като допусна конфузен обрат като гост на Фулъм. Серхио Агуеро вкара нови два гола за "гражданите", но те се оказаха недостатъчни и Фулъм постигна късен обрат до 2:2.

Сити започна повече от взривно срещата. Още в 18-ата минута гостите воедеха. Давид Силва изведе с прекрасен пас аржентинският нападател и той не сбърка - 1:0.

До края на полувремето Сити имаше още шансове за гол, но така и не успя да ги оползотвори. Агуеро и Джеко се отчетоха с нови пропуски.

Още в началото на втората част обаче играчите на Роберто Манчини се виждаха победители в мача, след като Агуеро заби втория си гол в мача. След изпълнението на център, Джеко свали една топка към Агуеро, който вкара за 2:0.

Оттук-насетне започна обратът на Фулъм. Първо в 55-ата минута Боби Замора стреля прекрасно извън наказателното поле и намали резултата - 1:2.

В 75-ата минтуа бившият играч на Ливърпул Дани Мърфи изравни, след като шутира, топката рикошира в Компани и излъга Джо Харт за крайното 2:2.

В същото време, в друг мач от кръга Съндърланд буквално се разправи с "евробоеца" Стоук Сити. "Черните котки" разбиха с 4:0 "грънчарите" у дома.